İzmir Plastik Cerrah

Estetik cerrah / Estetik cerrahi
Estetik cerrahi sayesinde vücut görünümü daha güzele ve daha mükemmel bir şekle ulaştırılmaya çalışılır. Burada tıbbi sorundan ziyade estetik sorunlar gündemdedir. Estetik cerrah uzmanlık eğitimi aldığı sırada, estetik cerrahi eğitimi alır. İzmir Estetik operasyonlar cerrahi bilginin dışında, estetik algısı gerektiren işlemlerdir. Bu yüzden uzun süren bir eğitimin dışında, estetik cerrahların deneyime ihtiyacı bulunmaktadır. Bazı operasyonlarda hastaların estetik sorunları çözülürken, bununla birlikte tıbbi sorunları da çözülebilir. Buna burun estetiği ameliyatları örnek verilebilir. Hastanın burun yapısı estetik bir görünüme kavuşturulurken, operasyonda varsa solunum problemleri de giderilir. Estetik operasyona konu olan vücut bölümleri estetik cerrah tarafından hem anatomik olarak, hem de estetik olarak mükemmel duruma getirilirken, etraf dokularla uyumlu olacak şekilde düzenleme yapılır.

Plastik cerrah / Plastik cerrahi
Plastik cerrahi alanı vücuttaki doğumsal anomalilerin giderilmesini, hastalıklar, darbe, travma, yanık gibi etkilerle meydana gelen deformitelerin düzeltilmesini sağlar. Hem doğal görünümde olacak, hem de sağlıklı ve fonksiyonel yapıda olacak bir sonuca ulaşılmaya çalışır. İzmir Plastik cerrahinin estetik kaygılar yüzünden yapılan estetik cerrahiyi ve onarım, yeniden yapılandırmayı hedefleyen rekonstrüktif cerrahiyi kapsadığını belirtelim. Vücudun her alanında meydana gelen cerrahi sorunlarla ilgilenir. Vücudun bütünlüğünü, fonksiyonlarını, genel şeklini bozan her türlü etken plastik cerrahi alanında, plastik cerrah tarafından yapılan operasyonlar ile giderilir. Organ kopmaları, yarık dudak gibi doğumsal anomaliler, cilt ve doku tümörleri, kemiklerdeki ve kıkırdak dokudaki sorunlar, trafik kazaları gibi olaylardan kaynaklanan yüz deformiteleri bu alanın içinde değerlendirilir.

Burun estetiği / Burun estetiği fiyatları
Burun estetiği yüzde can alıcı bir noktada yer alan burun yapısının yeniden şekillendirilmesini, solunum sorunlarının giderilmesi sağlayan estetik bir operasyondur. Estetik cerrahi alanında en fazla uygulanan operasyonlar arasında yer alır. Burun yapısı fonksiyonları korunarak yeni baştan düzenlenir. Gerek doğumsal anomaliler, gerekse daha sonradan meydana gelen sorunlar bu operasyonlar sayesinde giderilmektedir. Burun estetiği operasyonları her hasta için ayrı planlama yapılarak gerçekleştirilir. Bu yüzden en zor estetik operasyonlar arasında değerlendirilir. Burun estetiği fiyatları ise, herkes için farklı değerlendirilir. Çünkü her ameliyatta yapılanlar farklıdır. Fiyatlara estetik cerrahın deneyimi, operasyonun yapılacağı merkezin donanımı direkt olarak yansır. Bu estetik operasyon sayesinde kişinin dış görünümünde olumlu değişimler olmakta, kişinin özgüveni artmaktadır.